Hasło „kobiecość” budzi natychmiast określone skojarzenia: szpilki, sukienka, makijaż, etc. Jest to uproszczenie, ale nie sposób się z tym nie zgodzić, wizerunek jest istotną składową atrakcyjności. Nie jest jednak kluczowy, znacznie ważniejsze są cechy wynikające z wnętrza kobiety.

Uśmiech

Wydawałoby się, że to wyjątkowo zużyty frazes i przez lata irytowało mnie, gdy słyszałam jak bardzo uśmiech kobiety jest ważny. Po setkach rozmów z mężczyznami okazuje się, że kobieta jest atrakcyjna, gdy jest uśmiechnięta. Oznacza to bowiem jej osobiste szczęście, to że potrafi cieszyć się życiem, potrafi być radosna i pełna optymizmu. Rzeczywiście z takim człowiekiem przyjemnie spędza się nie tylko czas, ale i życie. Dziewczyny, uśmiech jest na pierwszym miejscu.

Sposób bycia

Z całą pewnością subtelny. Agresywna czy nawet harda dziewczyna raczej nie jest kobieca. Do tego dorzucę jeszcze sposób siadania, który nie powinien krępować otoczenia, bo siadanie w rozkroku, gdy na pupie są szorty jest nietaktem w stosunku do otoczenia. Tu apeluję do matek, by uczyły swoje córki siadania z gracją, bowiem największy problem obserwuję u nastolatek.

Warto zwrócić uwagę, także na sposób poruszania się, z gracją, płynnie i z wyprostowaną sylwetką.

Sposób bycia, to także wysoka kultura osobista, uprzejmość, elegancki język i sposób wypowiedzi, umiejętność zachowania w różnych sytuacjach oraz odwaga, by tych sytuacji doświadczyć. Uważność na innych i szacunek do otoczenia. I jeszcze jedno, warto pamiętać, że kobiecość nie jest ani krzykliwa, ani awanturnicza. Jest łagodna.

Pewność siebie

Kobiecość, to również spójność zachowania z osobowością i wizerunkiem. Pewność siebie ma znaczenie. Kobieta wie, czego chce od życia, co lubi, jakie cechy ceni. Jest określona. Emanuje swoją wewnętrzną stabilnością. To bardzo atrakcyjna cecha. To jak kobieta czuje się ze sobą, ma wpływ na to, jak jest odbierana. Emanuje na zewnątrz swoim poczuciem atrakcyjności.

Harmonia

Kobiecość, to wewnętrzna harmonia oraz troska, która skierowana jest na innych. Jeden z klientów opowiadał mi na sesji coachingowej, że podczas pierwszej randki jego przyszła żona zapytała, czy smakowała mu zamówiona pizza oraz poczęstowała go swoją potrawą. To było dla niego kluczowe zachowanie. Wiedział, że dla tej kobiety będzie ważny, gdyż jest troskliwa, zwraca uwagę na jego samopoczucie oraz potrzeby.

Szminka i szpilki

Na koniec jeszcze kilka zdań o wyglądzie. Przede wszystkim kobiecość przejawia się w tym, że dziewczyna dba o siebie i po prostu „CHCE JEJ SIĘ”. Nie chodzi przecież o to, by śmigać w szpilkach po mieszkaniu, raczej o to, by wyglądać schludnie. Warto mieć też swój określony styl. Kobieta wie czego chce, wie też jak chce wyglądać. Stereotypowo kobieta jest we wspomnianych szpilkach, sukience, ma pomalowane paznokcie i usta, kolekcjonuje buty, torebki i biżuterię. I nawet jeśli nie zawsze takie jesteśmy, to w każdej z nas mieszka stereotypowa kobiecość, którą czasem chowamy, a innym razem dajemy jej porządzić. Przecież większość z nas rzeczywiście kocha buty, albo kolekcjonuje perfumy. Co do ubioru, to zdecydowanie zachęcam do własnego stylu. Oczywiście mężczyźni lubią obcas i spódnicę warto, więc czasem je założyć, jednak zdecydowanie ważniejsze jest to, by kobieta była zadbana, a jej strój przemyślany. Nie zapominajcie też o bieliźnie. Pięknie pod sukienką, wspaniałe samopoczucie i subtelny seksapil.

Rozumiem, że może się czasem po prostu nie chcieć, ale walka z lenistwem to już odrębny temat.

 

Magdalena Radomska

 

Leave a Reply